Denník tvora.

Autor: Andrej Lyga | 3.11.2013 o 14:21 | (upravené 3.11.2013 o 15:22) Karma článku: 12,46 | Prečítané:  164x

I. Kapitola (Únik)

Vstávam a zaspávam do rovnakého dňa, dni plynú a čas sa kráti. Jediné čo trápi moju myseľ sú odpovede na otázky. Prečo? Ako? Kedy? Blúdim lesom plných odpovedí, no hľadám ich namiesto toho aby som ich nachádzal. Hľadám jednoduchosť v komplikovaných veciach a tým ich robím viac zložité. Som nespokojný tým kde som a kto som, no stojím a nemením sa. To prečo som tu stráca na význame. Bol som do tohto sveta stvorený nahý a špinavý s inštinktom prežiť. Neučil som sa veciam, ktoré nedokážem ovládnuť, neopravoval veci, ktoré fungujú, nepovyšoval sa sám nad sebou, nehromadil, nebral a nekradol. Prestávam vidieť význam v pochode ľudských myšlienok. Strácam sa v tom. Nevidím zmysel v kŕmení parazita zvaného ego. Dneškom už viac nie som človekom.

Zbohom...

Dopísal som krátke vysvetlenie, položil ho na stôl a odišiel.
Cesta bola pridlhá, ľudská moc dosiahne veľmi ďaleko. Kráčal som ulicami, ľudia mnou opovrhovali a vlastnili ma. Boli sme rovnaký a na tej istej lodi no necítili sa tak. Matéria im striekala z uší, ich preplnené domovy sa chystali k výbuchu, ich deti mali prázdne oči a prázdne duše. Z pomalej chôdze som sa dal do behu a vyhýbal sa parazitom tejto zeme.
Keď už zmysli aj posledné náznaky ľudskej manipulácie s prírodou, zastal som a s úsmevom vydýchol.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Filkova nástupkyňa: My politikom hovoríme, čo by mali robiť. Oni rozhodujú

Hlávková má pozitívny efekt pre mňa ako človeka, ktorý chce lákať do verejnej správy, hovorí šéfka Inštitútu pre finančnú politiku LUCIA ŠRÁMKOVÁ.

KULTÚRA

Michal Havran: Keby som mal dnes osemnásť, bol by som zúrivým ateistom

Zo žartu sa nazýva salónnym teológom.


Už ste čítali?